האי צ’אנג : קו צ’אנג – תאילנד

קו צ’אנג
הגעתם לאחד מהאיים הגדולים ביותר של תאילנד, האי נמצא בחבל ארץ המזרחי, סמוך לגבול עם קמבודיה.
שם האי צ’אנג בתאית זה פיל. מרחקו מבנגקוק כשלוש מאות קילומטר. שטח האי כמאתיים קילומטר רבוע, מאוכלס בשמונה כפרים, שטחיו הטופוגרפיים הם אוסף של הרים געיות נחלים ומפלי מים שוצפים, שחוצים את מדרונות ההרים דרך יערות גשם סבוכים, עוברים במישורים עד הגיעם אל הים.
האי הוכרז כאחד הפארקים הלאומיים הימיים של תאילנד, עד לפני מספר שנים לא היו בו כלל תשתיות לשרותי תיירות, שמקובלים בעולם המערבי, כגון : כבישים טובים, אמצעי תקשורת מכל הסוגים רכבות נמלי ים גדולים.
יותר מחצי מיליון תיירים לשנה בשנים האחרונות, אילצו את השלטון המקומי לפתח בזריזות את מגוון שירותי התיירות, נכון לשנות האלפיים ועשר, המצב השתפר לאין ערוך לטובת התיירות המתגברת.
על האי ניתן לישון בבונגלוס משובחים, במלונות יחסית חדשים ואפילו כמה מהם מפוארים ומחיר לילה בהתאם .

 

לקוצ’אנג מגיעים בחמש שעות נסיעה באוטובוס ישירות מבנגקוק, מאחד הרציפים. בדרך אל האי עוברים בערי השדה וכפרי הדייגים שסמוכים לאי סמאט, מגיעים לאחד החופים שמול האי, על החוף פזורים רציפים עם מגוון רחב של אמצעי שיט, החל מסירות קטנות, ספידבוט, מעבורת, סירת משוטים זה בדיוני אבל רעיון. ככל שכלי השיט יותר גדול כך המחיר יקטן. לפעמים מגישים תה ועוגה תלוי במחיר ששילמתם.

 

כמובן שניתן לרכוש כרטיס משולב אוטובוס ומעבורת, במשרדי הקשר הישראלי בקוואסאן.
במרוצת השנים האחרונות הפך האי למקור משיכה לתיירים מכל העולם, זהו אחד מאתרי התיירות האחרונים שעדיין לא התקלקלו סופית עם כל מסיבות החשק והרעש של הפול מון שמטיילי תאילנד הורגלו בהם.
כאן הנופים הם קדמונים, חלקים גדולים מהאי עדין אינם מתויירים, חופי הים מרוצפים חולות זהובים נקיים, צבע המים עדיין כחול טורקיז עמוק, שוניות אלמוגים בתוליות ממתינות לכם הצוללנים, עם שלל דגים צבעוניים ומיוחדים ששוחים ללא מורא במים.
בתוך יערות הגשם למורדות ההרים מסתובבות חיות הפרא : זוחלים למיניהם, פילי בר, צבאים ומכרסמים על ארבע לרוב, כמובן פרפרים ובעלי כנף ציידי הדגים.
חיי הלילה על האי מתפתחים במהירות מסחררת, כבר מחכים לכם מסעדות חדשות, בארים, עם דוכני אוכל ומתנות בשפע.
פעילויות מכל הסוגים, ישגעו אתכם על האי, הנאות אין ספור : סיורי מפלים, טרקים לתוך הג’ונגלים האמיתיים, ביקורים בכפרי דייגים קדמונים, באן סאלאק פט, צאו לסיור חופיים, לחוף האט קאי בא, טיול רכיבה על אופניים, רכיבה על פילים בקלונג סון גם בא בחשבון כמו בכל תאילנד. צלילות חופים עם בלונים או בלי, קחו סירת משוטים,סירת קנו לשניים וחתרו בעצמכם, בואו לבושים בהתאם, קובעים בגד ים קרם שיזוף.
לסיום רצוי לבקר בכפרים החקלאיים, לטעום את המאכלים שלהם ואת היין שהם מיצרים לעצמם, לנוח על החול הלבן, שנראה כמו קמח לבן ודק.

כתיבת תגובה