פוקט – האי הגדול בתאילנד

פוקט

האי הגדול ביותר של תאילנד, נחשב לאחר מהאתרים המפורסמים ביותר, אחרי בנגקוק.
את האי מבקרים תיירים כל השנה, כולל משפחות עם ילדים מבוגרים עם קשיי תנועה, וטרקיסטים בעלי תושייה .
מיקומו של האי בדרום תאילנד, מאפשר למטיילים לצאת ולתור גם בנופי דרום תאילנד, בהם האיים פי פי וחופי קראבי.
אל פוקט מגיעים בדרכי יבשה באמצעות שני גשרים, פרט לכך ניתן לנחות בשדות התעופה, מה שמייקר את ההגעה אך למי שאין ברירה זו דרך טובה, כבישי האי משופרים מאוד, כבר מוכנים לתנועת כלי רכב כולל אופנועים, שתוכלו לשכור מחנויות שצמודות לבתי המלון.

פוקט

את מרבית חלקי האי מכסים יערות גשם, על גבי הרים לא גבוהים, אך חוצים את האי לאזורים שונים מבחינת מזג אווי ועבירות שטח, בתחום האי מפוזרות מספר ערים גדולות וכמובן כפרי דייגים ששודרגו לקבלת תיירים מכל העולם .

גם ישראלים רבים פוקדים את האי  בכל ימות השנה , שתמיד יוכלו לייעץ לכם היכן לבקר ומתי, הסתכלו על לוח השנה, כדי שלא תפלו על חגים וחגיגות שיכבידו על חופשתכם והשקט שאתם מתכננים ליהנות ממנו ולילות המנוחה.
האי הוא קרש קפיצה לטיולים בחוף קארון ופטונג ביי, שנרחיב עליהם בהמשך. אם באתם לבד, או עם בני זוג, עם ילדים או תינוקות או שאם מבוגרים וקשישים עדיין מנהלי האי דאגו לכך שלא תתאכזבו, תמיד נכונות לכם הפתעות מרנינות, ושיטות נופש שמתאימות לכל אחד ולכל תקציב.
ברור שלמתפנקים עדיף נחיתה ישירה בשדה התעופה שעל האי.
אחרי כל כך הרבה שנים של קבלת תיירים מכל העולם ובכל הגילאים, צצו על האי אתרי בילוי שיספקו את בקשת הבליינים שבניכם. רוב אתרי הבילויים פתוחים עד הזריחה, תלוי במספר הלקוחות שנשארו, כמובן מועדוני לילה, הופעות קריוקי, להקות שמבצעות יצירות פאר משנות השמונים.
נוסף על כך, לסולידיים שבניכם ישנם מקומות עם מוזיקה שקטה, או רועשת עם להקות שמבצעות מגוון עצום של מוזיקה וזמרים.
המופע הבולט הוא פנטזיה, בכל ערב הופעה, אתם נחשפים להווי של תאילנד : ריקודי פילים, הדגמה של קרבות אגרוף, הופעה של רקדניות בלבוש מסורתי, מלחמות פילים, מופע להטוטנים שיורדים מהתקרה ושלל רב של משתתפים, כמובן מופעי לידי בויז וקברט סטירי או אומנותי ברמה.

פוקט

אחד האזורים שמתמחה במסיבות הוא חוף פטונג, מועדוני לילה עד הבוקר, תוכלו לטייל על החוף או ברחוב ראג’ יוטיט.
לאורך החוף וברחובות שקרובים מצויים מלונות עם כל סוגי השירותים והמחירים בהתאם, שלחו כביסה בערב : בבוקר היא תהיה מוכנה, ואולי יביאו אותה למלון, מחיר אפסי לעומת ההרגשה של בגד נקי, אל תדאגו לא יחסר לכם דבר, את הגרביים תצמידו ביחד כמו שאני עשיתי. או שתקנו כל יום גרביים חדשות .
בלילה רחוב “בנג לה” נסגר לתנועת רכב והופך לרחוב הריקודים, על הבמות עולות רקדניות ומשמחות את התיירים, ממריצות אתכם לשתות בירה ולרקוד איתן. לידם נערות המסמרים עם הפטיש, מי שהיה, יודע מה קורה, אתם מתערבים על 20 באט מי תוקע מסמר לבול עץ יותר מהר. אני ניצחתי אותה אבל השארתי לה את ה 20. טיפ .
טיול לחוף קארון הוא מומלץ, חוף מרוחק קצת מההמולה של המסיבות. חוף מרוצף חול לבן בוהק למרחוק אפילו בלילה.
פה בקארון שקט ומסעדות ברמה טובה מאוד. לכאן מגיעים הנופשים השקטים והסולידיים, גם תאילנדים עשירים רבים .
חופי פוקט משרים עליכם רוגע, טיולים על החוף צלילות שנורקלים ובלונים בהישג יד, מפרצי האלמוגים מזמינים אתכם להיכנס ולשחות במים בצבע הטורקיז, תרמילאים ימצאו כאן טרקים בכל דרגות הקושי ליום ליומיים ויותר, אם זה על החוף או לתוך מעבה היערות לכיוון ההרים.
בזכות כמות התיירים העצומה , האי עבר שדרוגים רבים והתאמות חדשניות לקראת העידן החדש : כבישים מחודשים, רשת טלפונים עם אפשרויות חיוג שונות וזולות, עמדות אינטרנט בכל פינה, רשתות סלולאריות קיימות, שדה התעופה סוגר את הפינה לעצלני הנסיעה באוטובוסים ומכוניות. עוד נזכיר את רשתות המזון מכל הסוגים גם המודרניות ביותר כמו מקדונלדס ופיצה רומא.