פאטייה מזרח תאילנד – שעתיים נסיעה מבנגקוק

את השם פאטייה למקום, נתן אחד ממלכי תאילנד ששחרר אותה מידיהם של הבורמזים, בסופו של תהליך שם העיר כשם הרוח לצפון. אל פטייה מגיעים בעיקר דרך היבשה, על כביש 3 או 7, יציאה מבנגקוק מאחד הרציפים באוטובוס, כשעתיים נסיעה.
עיר האורות של חופי תאילנד המזרחיים, עיר שכבר מזמן לא בגדר עיירת דייגים מרוחקת של שנות השבעים.
בשנים ההן הגיעו למקום לוחמים מהמערב, אחרי קרבות בוייטנאם. כאשר אלו הגיעו אל החופים החלה מהפכת המקום, שמתפקד מאז כמרכז תיירותי מהידועים ביותר של תאילנד ואפילו במזרח הרחוק כולו.
בנות המקום מצאו חן בעיניהם של החיילים שברובם היו אמריקאים, הכסף החל לזרום ויחד אתו שינויים רבים חלו בכלכלת המקום, העיירה החלה להתמלא בתושבים שראו את האפשרות הגדולה והיתרונות של תיירות חוץ, במהרה העיירה הפכה לעיר גדולה ומשגשגת.
נכון שבשנים האחרונות יצא לעיר שם של רחובות מושחתים אבל מדובר ברחוב אחד קטן , שבשעות הלילה נסגר לתנועת רכב, על מדרכות הרחוב מטיילים רבים נהנים ממוזיקה עולמית, הברים והמועדונים מגישים משקאות ונשים חופשי לכל דורש. גם חנויות הבגדים והנעליים נשארות פתוחות , אפשר להשלים קניות בלי לחץ.
שלא תטעו לחשוב שפרט לשחיתות אין מה לעשות כאן, נהפוך הוא, גם בשעות היום יש כל כך הרבה פעילות שאין לוותר : סיור ממצה בחוות הפילים שבה תוכלו להשתתף ברחיצה ורכיבה על פילים, החווה מקבלת פילים לטיפולה כולל תינוקות שאמם נעלמה, הם משוחררים לטבע.
את מגרשי הגולף פוקדים מידי שנה מאות שחקני גולף שבאים לכאן כדי לשלב ספורט והנאות חיים נוספות.
ספורט אתגרי מיוצג פה על ידי מקפצות הבנג’י, משני הסוגים : צוקים ומנופים. הבילוי למשפחות מתבטא כאן ברכיבה על סוסים.
חובבי המרוצים ייהנו ממכוניות על מסלול, כמובן כמו ברוב חופי תאילנד מועדוני צלילה מפוארים, תעודות אדי וכוכבים לרוב.
במרכז העיר נמצאים רוב המלונות היקרים, בדרום העיר נמצאים שאר המלונות ואכסניות קטנטנות עם דירות חדרים לפי ימים ושעות, כל אחד ודרישותיו.
בצפון העיר אזורי המסחר והתיירות, אפשרי להגיע לעיר בבוקר לטייל כל היום ובערב לחזור לבנגקוק הגדולה. אפשר לשכור חדר ולהגיע במונית או טוק-טוק במאתיים באט.

 

 אצלנו בקשר הישראלי תוכלו לקבל את כל מה שאתם צריכים ולפעמים את מה שאתם לא יודעים שתזדקקו בהמשך מסעותיכם בעיר וסביבותיה, נציע לכם מחירים טובים עם שירות נאות.
 עוד אטרקציות :
ביקור בפלנטריום, מסלולי מכוניות, משטחי גולף, גן חיות מקומי, מקדש נונג יאי,  אטרקציית גלישה באומגות, ספורט חדשני שמתאים לכל הגילאים, החל מבן 7 עד 70 . תוואי הגלישה של יותר משני קילומטר נמצא ביערות צ’ונבורי, יותר מעשרים תחנות מנוחה על צמרות העצים, שלל גשרים מתוחים בין עמדות המנוחה, קחו מצלמות כי יש מה לצלם בגובה של ארבעים מטר מהאדמה, בין היתר רכסי הרים בעלי כנף, וכל זה בנסיעה של חצי שעה ממרכז העיר.
את האתר מפעילים מדריכים מניו זילנד ארץ האומגות, בעלי הסמכה מתאימה וכמובן ביטוח מקומי. רצוי להכין ביטוח אקסטרים בישראל, עוד כמה גרושים לחברת הביטוח הישראלית, נדמה לי כ 2 דולאר ליום תוספת.
 אנחנו הקשר הישראלי נסיע אתכם לא תתברברו בדרך.
לחובבי הבוטניקה והטבע והשקט נכונה הפתעה אמיתית ומרגשת בגני נונג נוצ’, שנמצאים כחצי שעה נסיעה דרומה על כביש 3 ממרכז העיר, ארץ הקקטוסים, עצי הקוקוס, התמר הננסי גן חיות עם נמרים וקופים , טיול על גשרים מעל הגן בגובה של שישה מטר מסביב לצמרות העצים, עלייה  לגן הפעמון ותצפית על משטחי הגן המטופלים למופת, אין פינה מוזנחת בגן, כל היום תאילנדים קטנים מנקים את העלים שנושרים מהשיחים והעצים, ניקיון למופת חבל להפסיד.
עוד טבע : אנשי הטבע והחיות יקבלו כאן טיול לחוות התנינים, שמפורסמת בכל תאילנד בתנינים הענקיים ששורצים בחווה ושוקלים כל אחד כחצי טון, חצי יום טיול.

כתיבת תגובה