צ’אנג מאי – צפון תאילנד

צ’אנג מאי פירוש השם הוא העיר החדשה.
העיר הגדולה בצפון תאילנד עם קרוב למיליון נפש, לא כולל מבקרים ותושבים ארעיים.
בדרך כלל מגיעים לכאן במסלול אל עיר הגבול הצפונית צ’אנג ראי. יש המגיעים ברכבת במסלולים דרך יערות ענק שרגל אדם לא דרכה בהם , יש המגיעים בטיסה,גם אוטובוסים זו שיטה טובה ליהנות מנופי ההרים ויערות העד שמכסים את צפון תאילנד ומערבה, אכן מערב תאילנד איננו מוזכר כשטח ניפרד ומעניין אך היו סמוכים שיש שם מערות, מפלים, חוות פילים, עם ג’ונגלים וחיות פרא.

 

הגעה לאזור כמו שכתבנו : בטיסה כשלוש שעות .
נסיעה ברכבת תערך יום שלם של טיולים בין יערות הצפון. כמובן שבטיסה יקר יותר אבל מהיר, באוטובוסים היוצאים בדרך כלל בלילה זול יותר אך הנסיעה עם טלטולים, ברכבת הכי זול אבל הרבה זמן.
צ'אנג מאי

צ’אנג מאי

צ’אנג מאי נמצאת במרחק “ישראלי” כמו מטולה עד אילת מבנגקוק. בתחומי העיר עובר נהר מים לבנים, הוא נהר הפינג. את העיר מקיפים מספר הרים גבוהים ונותנים לך הרגשה של עיר הנחבאת אל עצמה.
היסטוריה
צ’אנג מאי נחשבת לעיר עתיקה, שימשה כבירת ממלכת “לאנא”. בעברה הרחוק הייתה תחת שלטון בורמזי,לאחר אחת המלחמות עם הבורמזים האכזריים, המלך טאקסין כלל את העיר בהסכם שביתת נשק וחילופי שטחים, העם ראה את התייחסותו של המלך, מאז העיר הפכה לבירת הצפון ואבן שואבת לביקור תיירים ואזורי נופש למשפחות המלוכה.
בסיורכם במרכז העיר תראו את חומות העיר העתיקה, את אחד המקדשים החשובים בצפון וואט פרה-סינג’.
אם הזכרנו מקדשים אז: באזור העיר מפוזרים על שטחים ענקיים ופסגות הרים קרוב ל שלוש מאות מקדשים.
החשוב שבהם וואט דואי סוטפ. מהידועים שבמקדשי תאילנד ובעולם הבודהיסטי. נמצא בגובה שמספק מבט על כל העיר והסובב אותה, כמובן בתנאי ראות טובים. אומרים שכאן יש שרידי גופתו של בודהה, מכאן באה קדושתו הרבה וחשיבותו הרבה של המקדש, מבין כל מקדשי בודהה בעולם. את המקום מעטר פסל הנחש בעל שבעת הראשים, שניתן לראות אותו בעוד מקומות במזרח הרחוק, יחד איתו מספר פסלים אדירים בגודלם מזהב.
טיול פילים בצ'אנג מאי

טיול פילים בצ’אנג מאי

העיר מקבלת מיליוני מבקרים בשנה מכל רחבי העולם.
רבים מתושבי כפרי הצפון עברו לעבוד בעיר שמסביבה ובתוכה הרבה מקומות ואתרים מעניינים, יחד עם זה נחשבת לעיר שקטה מאוד ללא כל הרעש והמסיבות שהורגלתם להן בדרום המדינה. אבל אל פחד, התושבים ושאר בני תאילנד מנומסים ואדיבים כמו בשאר חלקי תאילנד.
 בצ’אנג מאי החלו לפרוח עסקי המטריות המצוירות, גם הגדולות שבהן מקבלות ציורי נוף תאילנדי עם חיות ופילים, אם תזמינו מטריה תוכלו לבחור איזה ציור יהיה עליה, אל דאגה הן עוברות חיטוי נגד מזיקים.
העיר שופעת פעילויות מכל הסוגים המינים והצבעים, מתאימה לבילוי לכל המשפחה, ילדים מבוגרים וצעירים.
הפסטיבלים שמתרחשים כאן עשויים היטב ומסקרנים, כל פעם משהו חדש.
הפסטיבלים הידועים: הפרחים, סונגקראן  חג המים, לואי קרטונג עם נרות ופרחים שטים על מי הנהרות.
פעילות גופנית שתעניין אתכם בעיר זו גלישת האומגות, חברה בינלאומית עם מדריכים  מניו זילנד יתנו לכם הרגשה של קופים, שלל מסלולי אומגות להנאתכם , חלקם בתוך הג’ונגלים הפראיים, מכל רחבי כדור הארץ מגיעים לכאן, יש אפשרות לקבל מדריך ישראלי דובר עברית. אכן אטרקציה אמיתית. חבילת גלישה עם הסעות וארוחות יכולה לעלות לכם כאלפיים באט, תלוי במספר תחנות מנוחה שתרצו לעשות .
לכל מטייל בתאילנד נוהגים להראות את שבט ארוכות הצוואר, אלו הן נשים שחיות בכפר שבעבר הרחוק היו שמים להן 5 קילו טבעות נחושת על הרגליים ועל הצוואר, כנגד תקיפת בעלי חיים שחיפשו את הצוואר כדי להרוג את החיה שלכדו. את הכפרים האלו משמרים לטובת התיירים שמגיעים, בחסות השלטון , בין היתר נשות וילדות הכפר עוסקות ומייצרות עבודות יד פשוטות ויפות.
בהמשך הטיול תוכלו לבקר במקדש הנמרים, אלו נמצאים בחזקתם של נזירים , מעין קוריוז מקומי נחמד, תכנסו לכלוב עם נמר עבור 500 באט שתשלמו, אפשר לבקר במעיינות מי גופרית חמים של הכפר סאן-קמפנג שנמצא במרחק של חצי שעה מהעיר, שווה ביקור, תשלום לחוד לביקור ולעיסוי, יש במקום מסעדות עם אוכל טוב .
בצ’אנג מאי יש מבחר שווקים, הידוע ביותר הוא שוק הלילה שנמצא ברחוב צ’אנג לאנג.
טיול ג’יפים אל הרי ונחלי צ’אנג מאי, בעזרת חברות ישראליות שאין הבדל בניהן מבחינת התמורה הכספית, יחד עם זה יש עוד מפעילי טיולים ישראלים שתופרים לכם טיול יום, כולל לינה ושרותי דרך נוספים.
 הכפר פאי משמש מפלט טוב מרעש החגיגות והמוני המבקרים בעיר, אפשר לקחת טיול יום, או טיולי ג’יפים ולהסתובב עם המדריכים בין היערות, לראות את המקומיים האמיתיים בחייהם הרגילים, טיולי פילים וביקור בחוות הצלה לפילים גם כן באים בחשבון.
פו פינג : אחד הארמונות הידועים בעיר נקרא גם ארמון החורף של בית המלוכה.
לא נסיים לפני שנמליץ לכם על סיור ספארי לילי מסביב לאגם , 500 באט לסיור, מתחילים ברדת החשיכה, שלושה מסלולים חדשים מחכים לכם, לסיום תקבלו מופע או קולי מלווה בסילוני מים ומוזיקה עם הופעה מהממת.
כמו כן נמליץ על גני המלכה, מהיפים שראיתם. זהו גן בוטני ענק עם שלל פרחים מכל הצבעים והמינים, עם תצוגת פרפרים, סחלבים ועבודות קש מקומיות.

כתיבת תגובה