האי קופיפי – דרום תאילנד

 האי קופיפי
שרשרת איים במרחק של כ 50 קילומטר מהאי פוקט, גושי סלעים שצצו מתוך הים השד יודע מתי, אבל מי ששט ועובר בין האיים ורצועות החופים הירוקים, לא יכול שלא לברך את בורא עולם. כל זה נמצא בחלק הדרומי של תאילנד. מי שלא מגיע לכאן כאילו לא היה כלל בתאילנד.
על חלק קטן מהאיים יש תושבים שרובם עוסקים בעזרה לתיירים ליהנות מהמקום, שנורקלים,שיט,צלילות.
כאן באזור צולם הסרט של ליאונרדו “החוף” הסמוך לחוף “מאיה” הוא ” מאיה ביץ'”.
 האי פי פי הוא כאמור סלעים, לגונות ומפרצים, בכפר הראשי מפוזרים אתרי הנהנתנות, המלונות הברים, המסעדות ושירותי ספורט המים לסוגיו. על האי התנועה חופשית ברגל, כפר קטן עם מפרצי רוח קטנים, מקומות מסתור למתבודדים, כלי שיט קטנים ייקחו אתכם לכל מקום.
קופיפי הוא אחד מהאיים שאפשר לשלב בו חופשות בטן גב יחד עם מסיבות, ותענוגות ספורט המים לסוגיו : שנורקלים, צלילות בלונים, סיורי חופים לאיים , לכל קבוצת איים נתנו שם : שבע איים וארבע איים, חופים ולגונות.
תענוגות : סיור מודרך לאי פיפי דון, עם תצפית מיוחדת מגובה של כמאתיים מטר מעל שפת הים, השקיעות והזריחות כאן מצדיקים השכמה מוקדמת, צלילות בחופי יאו, הם חוויות עצומות, עדיין תראו כאן דגים שלא ראיתם אף פעם, יש סיכוי לכרישונים.
בלילה מתקיימים כאן מופעי אש, כאשר הלהטוטנים מסובבים את פחיות האש מעל הראשים ומסביב ולגופם ועוד שיטות משונות להפתיע את הצופים, צאו לסיור בשמורת הטבע על האי פיפי לאי, כבר הזכרנו את חופי מאיה, שווה לצלול שם וגם לטייל רגלית למערת פיה-נאק.
למטפסי ההרים יש פסגות לטיפוס, לגונות קטנות שנחבאות בין עצי קוקוס שנוטים ליפול לתוך הים.
לידיעה כללית : איי פי פי הם מהראשונים שיושבו באזור, עוד משחר ההיסטוריה כמו שאומרים.  תושבי האיים הם צועני ים בני כל השבטים, בני לאום שונים, וכך גם מבחינה דתית, דתות רבות במקום.
 את האי פקד בשנת 2004 הצונאמי שהגיע מהים ההודי, הרס את רוב חלקי האי, יחד עם התשתיות שנתנו תמיכה לתיירים ולתושבים. השלטון המקומי התעשת במהירות הבזק, ותוך שנתיים המצב חזר לקדמותו, יחד עם זה נשארו סימני בוץ על קירות הבתים כדי לספק את סקרנותם של המטיילים, שרצו לדעת עד איזה גובה הגיעו המים. נבנו בתים חדשים ומלונות חדשים ברמה גבוהה וכך המחירים.
מזג האוויר על האיים ומסביבם הוא טרופי חם, עם שתי עונות מוגדרות כאחת גשומה ואחת חמה, אבל רוב הזמן פה חם : החל מעשרים וחמש מעלות ועד 33 בשיא החום, עם לחות גבוהה כמו בישראל בחודשי הקיץ.

כתיבת תגובה