קנצ’נבורי – הגשר על נהר קוואי תאילנד

לאחר כשעתיים נסיעה מבנגקוק לצפון מערב האזור, טיולכם מגיע לאחת העיירות באחד המחוזות המפורסמים ביותר בתאילנד ובעולם כולו.
הנסיעה על הכבישים לקנצ’נבורי אף היא מרחיבה את הדעת ומצב הרוח, עוברים בין שדות אורז, בהתאם לעונות השנה כך יהיה מצב הטיפול באורז, שתילה, העברה לשדות גדולים הצפה במים, קצירה, העברת האורז לבתי האריזה. האורז נחלק לשלושה סוגים תלוי ברמת הקילוף שלו. לכן לפעמים תראו אורז חום שנמצא באחת מדרגות טרום הקילוף.
האטרקציה שבולטת במיוחדות שלה היא אזור הגשר שעל נהר הקוואי, אזור מיתולוגי עטור קרבות ומעשי גבורה, שסרטים רבים הופקו בעקבות ההיסטוריה החבויה בנהר ובגשר המפורסם, אותו בנו עבדים רבים גם תאילנדים ושבויי מלחמה ממחוזות תאילנד קמבודיה והסביבה. סיור מודרך בשטחי הגשר והמוזיאון שלצידו, יחד עם מבט חטוף לבית העלמין לקרבנות בניית הגשר.
אין לוותר על סיורים מודרכים, שמתאימים לכל בני המשפחה וסוגי טיול : ילדים,בוגרים ,טרקים וטיולים של בוגרי צבא למיניהם.
טיולים באזור : סיור בשבעת המפלים, רכיבה ורחיצת פילים, סיור ספארי, תיור פנטסטי בשווקי העיירה שעל שפת הנהר. למעוניינים : מסעדות ופאבים לתיירים העייפים.
התרמילאים יוכלו לבצע טרק על רכס ההרים שסמוך לעיירה , או סיור על גדות הנהר.
עוד בקרבת המקום: שיט קצר, מפלי ארוואן, המקדש, הפארק הלאומי, מקדש הנמרים ה”מאולפים”.
סיור מוזיאונים כבר הזכרנו, בשנים האחרונות נוסף מופע אור קולי מהמם, שנותן מושג קל על ההרגשה להיות מופצץ ממטוסים.
לצידי הדרכים נמצאים דוכני מכירה שמציעים מוצרים טבעיים ומקומיים,  בתוכם דגים מיובשים, פרות מיובשים , גם כן פרות טריים לאכילה במקום, כאשר המפורסם ביותר הוא פרי שיח האננס. החקלאי יקלף לכם אחד במקום, באומנות אישית תקבלו קוביות ללא גרעינים.
הצעה נוספת : עלו על רכבת בבנגקוק אל קנצנבורי, לא תתאכזבו, המחיר זול יחסית, ויש לכם חצי יום טיול לאורך ערוצי הנחל הקטנים, אזורים מהממים ביופיים שכף רגלכם בחיים לא תדרוך שם, בטוח שאף מדריך טיולים לא ייקח אתכם לשם, סעו ותיהנו בזול.
במרבית השנה מזג האוויר כאן מצוין, גם אם יורד גשם פתאומי, זה לחצי שעה, בעלי הדוכנים כבר מוכנים עם יריעות ניילון מתאימים, כאשר השמש יוצאת הכל עבר.

כתיבת תגובה