האי טאו : קוטאו – דרום תאילנד

האי הוא פנינת תאילנד במלוא מובן המילה, נמצא בתוך מפרץ תאילנד, צפונית לקופנגן קו סמוי, וצ’ומפון, במזרח לרצועת דרום תאילנד. ניתן לומר מוגן בפני סערות ים אנדמן ומפגעי הצונאמי. שטח האי כ 20 קילומטר רבוע, לא גדול. מוניציפאלית שייך למחוז סוראט תאני. צורתו של האי היא כצורת הצב, לכן בתאילנדית צב זה טאו : אז קו טאו שמו במזרח. עדיין רובצים על האי צבים, מטילים ביצים באזורים החבויים בעלי החולות, שהוא קינם של ה”בייבי” צב. כידוע הצבה חוזרת תמיד אל החוף שבה בקעה היא עצמה מהביצה, כל שנה חוזרת אל אותו החוף להמשיך את שושלת משפחתה !!.
נכון שכמות התיירים שהגיעו לאי צמצמה במקצת את תנועת הצבות אל האי, אך השלטונות וחיל הים תפשו את זה בזמן, נקטו פעולות רבות על מנת שהצבות תחזורנה להטיל את ביציהן על האי.
כאלפיים איש חיים על האי, חלקם עוסקים עדיין בדייג מסורתי וחלקם מספקים שירותי תיירות מכל הסוגים לתיירים וההרפתקנים שמגיעים אל האי גלים גלים, רובם צוללנים ומקצתם נופשי בטן גב. אל האי מגיעים בשיט קצר מקו פנגן או אחד מחופי סוראט תאני.
כאמור רוב  תושבי האי עוסקים בסיוע לתיירים בכל הקשור לשהותם על האי : צלילות סיורים עם סירות, לינות, אוכל ושאר צרכי השוהים על האי, שימו לב רצוי לפנות בעצמכם את האשפה שיצרתם, אין להשאיר על האי אשפה שלכם , כי אין כאן הר חירייה כמו אצלנו, כי התאילנדים מקפידים על ניקיון האי לטובת כל התיירים.
בגדול : קו טאו הוא בית הספר לצלילות המפורסם ביותר במזרח הרחוק, כאן ניתן ללמוד את כל כוכבי הצלילה, במחירים מצוינים.
רצוי להזמין מראש קורס עם כלכלה ולינה, יוצא יותר זול ובטוח שיהיה לכם את כל מה שתצטרכו, כך תוכלו” ללמוד בשקט !!”
תופעה ייחודית לאי, מי שלמד כאן לצלול בצעירותו, יחזור גם לצלול עם משפחתו וילדיו.
על האי יש מספר רב של מסלולי הליכה, מה שנקרא טרק תרמילאי, המסלול המועדף הוא על חוף של יותר מ 2 קילומטר שנקרא חוף סאירי, דלגו על הסלעים ותגיעו אל המסעדות והמטבחים התאילנדיים.
אנחנו בקשר הישראלי הכנו לכם תכנית סיורים נרחבת עם לימודי צלילה מותאמים לכל אחד בהתאם לרמתו וגילו. ברור שהמדריכים דוברי עברית גם התאילנדים.
מי שבא לדוג ימצא כאן את מלך הטורפים הקטנים, הברקודה, מארלין, מקרל הרינג ועוד סוגי דגים מקומיים, כמו כרישי נמר קטנים, כרישי הלווייתן הגדולים והבלתי מזיקים, הכריש השורי שניתן לראות אותו בצד של  צ’מפהון פינאקל בתעלה הגדולה במערב.
 אחד החופים הדרומיים והידוע בעולם התיירות הוא חוף צ’אלוק באן קאו. זהו חוף שקט יחסית, שטוב למתבודדים.

 

גם יערות הגשם, המפרצים והסלעים, נותנים הרגשה של ראשוניות היסטורית לבואכם למקום, כאילו אף אחד לא הגיע לכאן לפניכם, אתם הרוביזון קרוזו שנפלט מהאוניה, סובבו את הגב לים וצלמו “ים ” של תמונות.

כתיבת תגובה