קוסמוי : האי סמוי – דרום תאילנד

קוסמוי הוא אחד משלושת איי תאילנד הגדולים, ממוקם כשבע מאות קילומטר דרומית לבנגקוק, כל הדרכים כשרות כדי להגיע לכאן : אוטובוס מבנגקוק, רכבת מבנגקוק, שיט על סירות או יאכטות ומעבורת יומית. עוד אפשרות להגיע היא נסיעת לילה למחוז צ’אמפון והמשך במעבורת.
הטוב ביותר זה : טיסה יומית מבנגקוק חוויה מהנה כולל אוכל ושרותי קרקע ומטוס מעולים.
האי נחשב לחביבם של בלייני העולם, בזכות המועדונים וחגיגות החופים שרצות כאן כל השנה.
רשימת הפינוקים והתענוגות כאן גדולה למדי : מרכז תרבות, אתרי צלילה, סיור מפרצים, ג’ונגלים לטרקים וסיור רגלי, צלילות מכל הסוגים, יוגה ומדיטציה, מכוני בריאות וכושר, מלונות פאר לכל כיס.
פעילויות מומלצות על האי : אופנועי ים, סירות, קיאקים, אופנועי יבשה טוסטוסים, קטנועים מכל הסוגים, קחו ג’יפ והקיפו את כל האי על המסלולים לכך, רצוי לחבוש קסדות בנהיגה על הכבישים, כאן אין ינשוף והרבה נהגים שיכורים.
חופי ים ומפרצים מומלצים :
חוף  בודהה : החוף שידוע בכל העולם הוא הביג בודהה, פסל של בודהה עשוי מזהב, במקדש פהארה יאי שוקל מספר טונות, נותן השראה למרכזי יוגה ומדיטציה. במקום רציפי עגינה לתנועת סירות אל האי קופנגן.
חוף צ’וואנג : זהו הגדול בחופי האי, יחד עם היותו במזרח הרחוק, נחשב למובלעת מערבית בתאילנד, זה אומר מסעדות מועדונים וברים, חיי לילה ויום שמתאימים לתיירות מכל העולם, אוכל מערבי ועדיין תוכלו לצפות בקרבות אגרוף תאילנדי מסורתי.
חוף מאינאם :  הוא החוף שבצפון, עמדו על הקצה ותראו את האי קופאנגאן, יחסית חוף רגוע עם מסעדות ברמה, טוב ליוגה ושאר שיטות מנוחה.
חוף ליפה-נוי : מהטובים שמיועדים לשחייה, החוף מרוצף חולות לבנים שהגיעו עם הגלים, חוף נקי עם שקיעה מדהימה לתוך הים באופק.
חוף לאמי : עוד חוף בצפון האי, ניקיון החול הופך אותו לזוהר בלילה, הרעבים שבניכם ימצאו כאן מסעדות מערביות כמו באמריקה, המבוגרים,בכל הצורות.
חוף טונג-קראט : נמצא בדרום האי בחלק המערבי, חוף שקט מתאים לקשירת כלי שיט גדולים לרציף מאולתר.
חוף האו-טונג-טאקיאן : מפרץ סודי בצפון האי, קרוב לחוף לאמי, נחשב לחוף הזהב כצבע החולות, אף כאן יש רציפי יאכטות ומועדון, עדיין חוף טוב לשחייה.
חוף אאו-קא : זהו חוף החולות הלבנים, שטח בחסות מחוז אנג’טונג והפארק הלאומי המוכרז, על החוף תנועה רבה של קופים , צבי ים, לטאות ומיני מכרסמים. מים טובים לצלילות עד 7 מטר, עם מגוון קטן של דגי המקרל וההרינג המצוי.
חוף  צ’ואנג-מון : לגונה מפרץ מים כחולים, נמצא בצפון האי, מלונות פאר, מסעדות וחנויות בהתאם, שקט כאן ומתאים לרגיעה.
חוף  נאטון : אחד מהחופים הדרומיים, סמוך לעיר נאטון, דוכני מזכרות וחנויות לממכר מזון אירופאי.

כתיבת תגובה